Що дає карта поляка?
Карта поляка (karta polaka)

Що дає карта поляка?

1) можливість безкоштовно отримати довгострокову візу, що дає право на багаторазовий перетин кордонів Республіки Польща.
2) можливість легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу.
3) можливість займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких самих підставах, як польські громадяни.
4) можливість користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому та вищому рівнях на таких же засадах, як польські громадяни, і одночасно звертатися за фінансовою допомогою і стипендіями, призначеними для іноземців, які навчаються у Польщі.
4) в термінових випадках користуватися безкоштовною системою охорони здоров’я Польщі на таких же засадах, як польські громадяни.
5) користуватися 37-відсотковою знижкою на залізничний проїзд на території Польщі.
6) безкоштовно відвідувати державні музеї у Польщі.
7) можливість в першочерговому порядку намагатися отримати фінансові кошти, призначені на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування на рівні гміни. 

Термін дії карти

        Карта поляка видається на термін 10 років, після чого, на протязі 3-х місяців після закінчення терміну придатності карти, потрібно змінити фото та користуватися картою далі.

Хто може отримати?

Особа, яка зараховує себе до Польського Народу і в той же час:
1 - знає польську мову хоча б на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою;
2 - знає і шанує польські традиції та звичаї;
3 - у присутності консула Республіки Польща або уповноваженої ним особи надасть письмову декларацію про свою приналежність до Польського Народу;
4 - доведе, що хоча б один з батьків (мама або тато), дідусь чи бабуся, або ж прадід чи прабабуся (обоє) були польської національності або ж мали польське громадянство.
- Особа, яка представить письмову довідку від польської або полонійних організації (польської організації в країнах Східної Європи). Про свою активну участь у діяльності на благо польської мови та культури, або ж польської національної меншини протягом не менше трьох останніх років.Создан 12 ноя 2014